Made in Olsztyn with ❤️

More details

Co to jest projekt funkcjonalny?Esencją projektowania wnętrz nie jest estetyka sama w sobie. Fundamentem dobrego projektu jest synergia – połączenie aspektu wizualnego z ergonomią użytkowania. Nawet najpiękniejsze wnętrze zacznie cię najzwyczajniej w świecie wkurzać, jeśli nie będzie wygodne i ergonomiczne.


Czym jest projekt funkcjonalny?

To ty i twoi domownicy jesteście zawsze najważniejszą częścią każdego pomieszczenia. Dlatego każdy projekt wnętrz musi zacząć się od solidnego projektu funkcjonalnego.

Projekt funkcjonalny to nic innego jak dwuwymiarowy rysunek pomieszczeń wykonany w skali, uwzględniający umiejscowienie i wymiary mebli oraz elementów wyposażenia, przebieg ścian oraz ciągów komunikacyjnych.

Zanim przystąpimy do wyboru mebli, musimy określić, gdzie mają stać. Ale to nie mogą być oczywiście przypadkowe miejsca. Z pomocą przychodzi nam nasza ukochana ergonomia!

Wierzcie lub nie – istnieją badania mówiące o tym jaka jest optymalna wysokość blatów w kuchni, czy jaka powinna być minimalna odległość stołu od ściany. Te same badania mówią nam jak względem siebie umieścić zlew, piekarnik i lodówkę. Ergonomia to bardzo rozległa dziedzina nauki, której znajomość jest niezbędna do stworzenia dobrego projektu wnętrz.

Mając na uwadze te zależności projektant wnętrz jest w stanie przedstawić optymalny układ pomieszczeń. Dzięki temu może umiejscowić elementy wyposażenia tak, że będą nie tylko tworzyły przyjemną dla oka kompozycję. Całość będzie również wygodna w codziennym użytkowaniu.

Jak wygląda projekt funkcjonalny?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, projekt funkcjonalny to rzut pomieszczeń z naniesionymi meblami i elementami wyposażenia. Przykładowy rzut funkcjonalny z komentarzem przygotowany przez nas wygląda tak:

Realizując u nas projekt wnętrz otrzymasz dwa rysunki tego samego układu funkcjonalnego. Jeden z nich opatrzony będzie naszymi komentarzami (jak przykład powyżej), natomiast na drugim rysunku oznaczone zostaną dokładne wymiary. Jeżeli czytelność rysunku na to pozwala, umieścimy te informacje na jednym rzucie.

Przeważnie przygotowujemy jeden, optymalny układ. Jeśli jednak przestrzeń pozwala na stworzenie alternatywnego układu przy jednoczesnym zachowaniu zasad ergonomii – przedstawimy ci obydwie opcje układu pomieszczenia.

Rzut funkcjonalny wykonywany jest w skali. Oznacza to, że wszystkie stosunki wymiarów znajdujących się na nim elementów odpowiadają wymiarom rzeczywistym. To kluczowa kwestia podczas tworzenia projektu funkcjonalnego. Jeśli skala nie zostanie zachowana, wtedy mimo, że na rysunku wszystko się mieści i zachowane są minimalne szerokości ciągów komunikacyjnych – to w rzeczywistości meble po wstawieniu do pokoju mogą zajmować dużo więcej miejsca, niż na papierze.

Niestety ten „trik” używany jest bardzo często używany przez niektórych projektantów i deweloperów.

Rzut od dewelopera lub projekt domu – na to uważaj!

Z uproszczonymi rzutami funkcjonalnymi z pewnością mieliście okazję zetknąć się przeglądając oferty deweloperów lub gotowe projekty domów. Każda z takich ofert przeważnie opatrzona jest planem piętra z przykładowym układem.

Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda wspaniale – w rogu mieści się wygodna sofa. Stół na sześć krzeseł i wyspa kuchenna dają obietnicę wygodnego gotowania i goszczenia znajomych.

Szybko jednak okazuje się, że kiedy zaczynamy sami ustawiać wszystkie elementy wyposażenia, to kanapa uniemożliwia otwarcie balkonu, wyspa kuchenna w rzeczywistości blokuje nam przejście a stół na sześć krzeseł absolutnie się nie mieści. Dlaczego?

Odpowiedź jest banalna – rzuty nie zostały przygotowane w skali. Aby uatrakcyjnić swoją ofertę często deweloperzy lub projektanci „pomniejszają” na rysunku niektóre meble. Dlatego stół na sześć krzeseł owszem, zmieści się w salonie. Musiałby być jednak o 20% mniejszy niż jest w rzeczywistości, bo o tyle został pomniejszony na rysunku.

Dlatego zawsze oglądając tego typu propozycje miejcie świadomość, że przedstawiony układ może być nie do odtworzenia w rzeczywistości.

Zmiany deweloperskie / lokatorskie

Projekt funkcjonalny często pojawia się w kontekście określenia zmiany deweloperskie lub lokatorskie. O co chodzi?

Otóż kupując odpowiednio wcześniej dom lub mieszkanie z rynku pierwotnego, często podpisujemy umowę przed oddaniem gotowego budynku. Oznacza to, że ekipa budowlana, która zajmuje się jego postawieniem i wykończeniem może od razu zmienić przebieg ścian działowych, umiejscowienie otworów drzwiowych czy punktów elektrycznych. Często pozwala to na znaczne oszczędności czasu i pieniędzy.

Wszystkie zmiany tego typu przeważnie muszą zostać opisane na rysunku.Dodatkowo – w zależności od preferencji dewelopera – opisane w formie tabeli lub listy.

Oczywiście aby zmiany miały sens, przed ich wykonaniem należy mieć już gotowy przynajmniej projekt funkcjonalny naszego nowego mieszkania lub domu.

Ile kosztuje projekt funkncjonalny?

W porównaniu do ceny kompleksowego projektu wnętrz – koszt samego projektu funkcjonalnego przygotowanego przez architekta jest niewielki – ceny zaczynają sie już od 65,00 zł na metr kwadratowy powierzchni.

To niewielka inwestycja, ale jeśli myślisz o samodzielnym

Czy potrzebuję projektu funkcjonalnego?

Odpowiedź jest tylko jedna – absolutnie, zdecydowanie TAK. Projekt funkcjonalny to absolutna podstawa dobrego projektu wnętrz. Układ funkcjonalny funkcjonalny wchodzi w skład zarówno oferowanego przez nas projektu koncepcyjnego, jak i kompleksowego.

Przygotowanie solidnego układu funkcjonalnego (najlepiej poprzedzone wykonanymi przez nas pomiarami na miejscu inwestycji) pozwala na bardzo wczesnym etapie wychwycić kolizje i problemy, których usunięcie w kolejnych fazach projektu i jego realizacji może okazać się kosztowne lub wręcz niemożliwe.

Nawet najpiękniejszy projekt zrealizowany przy użyciu wielkiego budżetu nie będzie spełniać swojej funkcji, jeśli nie będzie oparty na poprawnie wykonanym projekcie funkcjonalnym.

1920 1000 Wnętrzowe Love

Zostaw komentarz

Pytanie o projekt

Jeśli masz pytania lub chcesz otrzymać szczegółową wycenę – wypełnij pola poniżej.

Skontaktujemy się z Tobą i wszystko wyjaśnimy!

  Telefon / WhatsApp

  +48 570 630 760

  Facebook: Wnętrzowe Love

  Instagram: @wnetrzowelove

  Cotton_162

  Projekt wnętrz domu.

  Podczas tworzenia wnętrz tego domu nie było mowy o wnętrzach w stylu modern classic, które ostatnio królują na polskim rynku wnętrzarskim. Inwestorom było zdecydowanie bliżej do stylistyki skandynawskiej oraz zza oceanu, skąd wywodzi się nurt z industrialnym zacięciem. Dlatego nasz wybór padł na naturalne drewno dębowe, którego wykorzystano na okładzinach ścian i meblach. Użyte jest też na podłodze, którą zaaranżowaliśmy z wykorzystaniem naturalnej deski warstwowej.

  Podłoga w części komunikacyjnej oraz ściany łazienek zaaranżowano z dodatkiem płytki gresowej będącej wariacją na temat granitu z piaskowcem. Mimo swojego dość surowego charakteru nie sprawia wrażenia zimnej i stanowi doskonałe tło dla całości. Dodatkowo nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zastosowali mocniejszych, kontrastowych akcentów nawiązujących mocno do stylistyki loftowej – w tym wypadku wykorzystana została czarna stal malowana proszkowo. Dodatkowo czerń w postaci elementów armatury, wieszaków i żaluzji doskonale uzupełnia aranżację łazienek oraz kuchni.

  Minimalistyczne formy oświetlenia to ukłon w stronę duńskiej prostoty – oskonale odzwierciedlają zasadę “mniej znaczy więcej”.

  Amber_23

  Projekt wnętrz salonu kosmetologicznego.

  Salon kosmetologiczny powstał w 26-metrowym lokalu, który musieliśmy odpowiednio dostosować nie tylko pod wymagania inwestorki ale i pod wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, czyli „sanepidu”.

  Po pozbyciu się z mieszkania garderoby udało nam się wydzielić strefy użytkowe do wykonywania zabiegów (pomogły w tym szklane, przesuwane drzwi) oraz na potrzeby personelu, przechowalnię, łazienkę (pełniącą jednocześnie funkcję brudownika wymaganego przez Sanepid) i mini-poczekalnię.

  Postawiliśmy na lekkie, naturalne kolory (odcienie beżu, szarości i piasku) przełamując je tekstyliami w kobiecym różu oraz bursztynowymi i złotymi dodatkami. Całość dopełniliśmy zielonymi akcentami.

  Wszystkie meble wykonane zostały na wymiar przez zaprzyjaźnioną pracownię stolarską.

  Hazel_44

  Projekt wnętrz domu.

  Ten projekt obfituje w połyskujące elementy, nowoczesne formy i miękkie, tapicerowane meble.

  Kuchnia z salonem oraz wiatrołap są bardzo spójne – wykorzystujemy tu delikatną biel, orzechowe drewno oraz delikatne nuty złota w postaci uchwytów czy lamp. Czerń i złoto zostały tu wykorzystane tylko jako dodatki w formie kontrastu. Dzięki takiemu połączeniu barw wnętrza zapraszają do wypoczynku i jednocześnie czarują swoją elegancją.

  W łazience wykorzystano materiały imitujące kamień w odcieniach jasnej i ciemnej szarości połączonej z bardzo subtelnym akcentem czerni, orzechowym drewnem i nutą złota w postaci lamp. Zgodnie z wytycznymi nie zostały tu zastosowane materiały połyskujące w kolorach czerni i bieli, które bardzo często występują w stylistyce glamour.

  Wood_73

  Projekt wnętrz mieszkania.

   Klienci zdecydowali się zamknąć przestrzeń kuchenną od reszty mieszkania, dzięki czemu udało się wykorzystać w pełni trzy ściany pod zabudowę. Co ciekawe, zagospodarowana została również ściana elewacyjna z oknem, która doskonale sprawdziła się jako przestrzeń do szybkiego posiłku.  

  Reszta powierzchni została zaplanowana w taki sposób, aby maksymalnie komfortowo wydzielić strefy: wypoczynkowo-jadalnianą i gościnną, od tych przeznaczonych wyłącznie dla użytkowników, czyli sypialnię z garderobą i home office. 

   Bardzo lubimy takie wnętrza. Ich prostota, naturalność materiałów i harmonia potrafią sprawić, że można naprawdę odpocząć nawet w centrum miasta.

  Oak_78

  Projekt wnętrz domu.

  Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zmieniali nic z układu funkcjonalnego, który początkowo na niespełna 78 metrach kwadratowych posiadał aż 3 niezależne pokoje, salon z aneksem, wiatrołap, łazienkę i kotłownię połączoną z WC. My wsłuchując się w potrzeby naszych inwestorów stworzyliśmy na tej przestrzeni: 

  • aż 37 metrów strefy dziennej z dużą kuchnią, w której klientka wymarzyła sobie wyspę 
  • niespełna 21 metrów sypialni z przynależną do niej garderobą 
  • niespełna 15 sto metrową łazienkę, którą udało się podzielić na dwie strefy: użytkową z pralką, umywalkami i wc oraz typowo kąpielową z wanną na podwyższeniu oraz bardzo dużym prysznicem. 
  • wiatrołap z dużą szafą na buty i odzież wierzchnią oraz siedziskiem 

  Dzięki tym zmianom udało się stworzyć przestrzeń idealnie skrojoną dla potrzeb naszych inwestorów, w której będą się czuli maksymalnie komfortowo, bo przecież kto nie marzy o tak dużej łazience podzielonej na strefy, czy garderobie “przytulonej” do sypialni? 

  Agate_105

  Projekt wnętrz mieszkania.

  To już nasza druga realizacja z tymi inwestorami. Tym razem powierzyli nam projekt wnętrz swojego apartamentu na warszawskim Powiślu.

  Z założenia ma to być apartament weekendowy, służący jako baza wypadowa na krótkie city breaki. Efekt „WOW” uzyskaliśmy stosując wielkoformatowe materiały imitujące naturalny kamień i drewno. W

  środku znajdziemy też dużo forniru. W tym wypadku o końcowym wyglądzie wnętrza decyduje wysoka jakość zastosowanych materiałów. Na uwagę zasługuje niestandardowa, barwiona ceramika w łazienkach – szczególnie ciekawe formy umywalek. Odnajdziemy dużo designerskich smaczków w postaci oświetlenia Moooi i mebli Eichholtz.

  Beige_53

  Projekt wnętrz mieszkania.

  Zastosowaliśmy tu zabieg wzajemnie przenikających ciepłych bieli z beżem, przełamanych kontrastową czernią i uzupełnionych ciemnym odcieniem drewna orzechowego oraz dobrą imitacją kamienia. Całość stworzyła przytulną mieszankę stonowanych barw ziemi z nowoczesno – minimalistycznym akcentem.

  Drewno orzechowe na podłogach doskonale kontrastuje z wizerunkiem marmurów w kuchni oraz łazience, natomiast czarne akcenty, np. w postaci delikatnych lamp za sofą czy podłużnych uchwytów na frontach wybranych szaf dodają całości charakteru i sprawiają, że wnętrze nie jest w odbiorze monotonne.

  Dodatkowo, zastosowane we wnętrzach „smaczki” w postaci: sztuki wielkoformatowej w salonie, minimalistycznej formy oświetlenia od AQform i Nowodvorskiego przełamują prostotę wnętrza i dodają mu nieco „pazura” jednocześnie nie męcząc wzroku. 

  Coffee_50

  Projekt wnętrz mieszkania.

  Wnętrza utrzymane są w ciepłej tonacji, z wykorzystaniem jasnego beżu, złamanej zieleni i energetycznego pomarańczu. Orzechowa podłoga, dodatki z mosiądzu i subtelne akcenty czerni doskonale uzupełniają całość. Warto zwrócić uwagę na klasyczne połączenie mozaiki i deski o wzorze jodły francuskiej na podłogach, które przenoszą nas w atmosferę lat 50. Dodatkową elegancję wnętrzom dodają elementy sztukaterii na ścianach oraz delikatne frezy na meblach w strefie dziennej i kuchennej.

  Szczególną uwagę przykuwa łukowata forma zabudowy meblowej w strefie dziennej, tworząca efektowne wejście do mieszkania, a także łagodząca ostre krawędzie regału, który się za nią kryje. To rozwiązanie doskonale wpisuje się w estetykę art deco i mid-century modern.

  W sypialni i łazience postawiliśmy na energetyczną zieleń, która ożywia stonowane wnętrze obu pomieszczeń. Sypialnia została wzbogacona tapetą z ciekawym motywem florystyczno-animalistycznym, tworzącym interesujące tło dla mebla i nadającym przestrzeni swobodnego charakteru. W łazience z kolei zastosowano płytki o teksturze splotu tekstylnego, które są przyjemne w odbiorze i doskonale współgrają z mocnym odcieniem szkliwionej cegiełki na ścianach i wyrazistą mozaiką na podłodze.

  Steel_99

  Projekt wnętrz domu.

  Główne założenia projektu wynikały z trzech zadań postawionych przez inwestorów: praktyczność i wygoda w użytkowaniu, piękno oraz  ponadczasowość. Udało nam się połączyć te cechy w harmonijną całość, łącząc amerykańską elegancję z prostotą formy stylu nowoczesnego.

  W projekcie uwzględniliśmy elementy drewniane, które wprowadzają ciepło i przytulność do jasnych i przestronnych wnętrz domu. Ciemne drewno na podłodze i elementach ścian dodaje elegancji i klasy, natomiast jasne odcienie bielonego drewna w strefie łazienek doskonale współgrają z minimalistycznymi formami płytek, tworząc równowagę wizualną.

  Szczególną uwagę poświęciliśmy detalom, takim jak ryflowana sztukateria i wizerunek kamienia, które doskonale oddają klasę i elegancję, oczekiwaną przez inwestorów. Stoły o formie farmhouse wprowadzają niezwykły urok do strefy jadalni, a miękkie, tapicerowane krzesła z kontrastową lamówką, lampy o minimalistycznym designie od It’s About RoMi oraz obraz od Muural tworzą harmonijną całość.

  Brass_75

  Projekt wnętrz mieszkania.

  Uwielbiamy odważnych inwestorów! Ci klienci nie bali się odejść od panujących obecnie trendów. Zdecydowali się powierzyć nam projekt wnętrz inspirowany stylami Art Deco oraz Mid Century Modern. Efekt osiągnęliśmy łącząc niebanalną stolarkę naszego projektu z ciemną, stonowaną i naturalną paletą kolorystyczną. Całość dopełniają meble w klasycznych, ponadczasowych formach.

  Projekty mieszkań inspirowane tymi stylami to w Polsce wciąż rzadkość, dlatego jesteśmy wdzięczni inwestorom, że dali nam szansę na stworzenie tego świeżego projektu.

  Coal_45

  Projekt wnętrz mieszkania.

  Projekt mieszkania dla młodej Pani doktor. Inwestorka szukała kompromisu między nowoczesnością, a klasycznymi oraz naturalnymi materiałami. Chciała uzyskać wnętrza stonowane kolorystycznie, z przewagą ciemnych barw, ale z rozświetlającymi dodatkami.

  Jest sporo tkanin i drewna rozjaśnionego złotem, dzięki czemu przebywając w mieszkaniu nie będziemy odczuwać „chłodu”. W kuchni czarny blat, marmurowa płytka i połączenie szarości z fornirem orzechowym. To zestawienie wpisuje się mocno w aktualne trendy kuchenno – wnętrzarskie.

  Całość wzbogacają akcenty złota, które od kilku sezonów na dobre wprasza się do Waszych mieszkań i domów.

   

  Pearl_95

  Projekt wnętrz salonu kosmetycznego.

  Tym razem zajęliśmy się projektem wnętrz olsztyńskiego salonu kosmetycznego.

  Oprócz funkcji usługowej musieliśmy też uwzględnić funkcję szkoleniowa stanowisk oraz wydzielić część przeznaczoną na biuro. Było to niemałe wyzwanie. Pokazuje jednak wagę solidnie przygotowanego układu funkcjonalnego.

  Projekt prowadzony był zgodnie z wytycznymi Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

  Połączyliśmy tutaj złote akcenty z pastelową tonacją, aby maksymalnie zwiększyć wrażenie komfortu i przytulności. 

  Sand_104

  Projekt wnętrz apartamentu

  Projekt apartamentu w Węgorzewie o powierzchni 104 metrów kwadratowych przygotowany został dla czteroosobowej rodziny z przeznaczeniem na wakacyjne miesiące. Inwestorzy to osoby z zamiłowaniem do żeglarstwa oraz naturalnych barw, dlatego nasz wybór stylistyczny padł na subtelne połączenie nowoczesnych form i materiałów z wyraźną nutą stylu nadmorskiego/nadbrzeżnego rodem z amerykańskich willi.

  Podczas powstawania aranżacji na myśl przyszły nam proste, nowoczesne rozwiązania w formie np. ryflowanej boazerii, lameli czy minimalistycznych form oświetlenia głównego – bardzo charakterystyczne w nowoczesnych aranżacjach. Te rozwiązania jednak postanowiliśmy uzupełnić o nadmorskie akcenty w postaci drewnianego wykończenia mebli i podłóg, błękitnej tapicerki widocznej na obiciach mebli czy frontów żaluzjowych tak bardzo popularnych w stylach wywodzących się z USA. Całość stworzyła przytulną i bardzo komfortową przestrzeń, która ma stanowić bezpieczną przystań dla użytkowników.

  Dla miłośników mocniejszych akcentów i nieoczywistych połączeń ciekawym akcentem będzie z pewnością ścianka solankowa za wanną wkomponowana w sztuczną roślinność na ścianie. Akcenty zieleni, naturalnego drewna i dużej dawki bieli stworzyły bardzo komfortową, przytulną i jasną przestrzeń sprzyjającą relaksowi.

  Całość wnętrz obraca się wokół stałej palety barw: odcieni niebieskiego i zieleni, naturalnego drewna, beżów i bieli. Dzięki czemu uzyskaliśmy harmonijne i wzajemnie przenikające się wnętrza, które swoim domowym ciepłem zapraszają do błogiego wypoczynku. 

  Circles_42

  Projekt wnętrz mieszkania

  Projekt tego niewielkiego mieszkania w Giżycku jest tym, co uwielbiamy robić. Nasze zadanie polegało na połączeniu wpływów Hamptons i Modern Classic z delikatną, dyskretną paletą barw.

  Jako akcentu kolorystycznego użyliśmy koloru baby blue, którym rozbiliśmy biele i drewno w kuchni oraz sypialni. Aby nadać rytm w niewielkim salonie z aneksem zdecydowaliśmy się również na zastosowanie pionowych frezów w zabudowie kuchennej.

  Całość rozjaśnia też wykorzystanie jasnego drewna i forniru. Aby dodatkowo rozjaśnić przestrzeń zastosowaliśmy nieliczne złote dodatki. Nieoczywistym akcentem są przeszklone drzwi ze stalową ramą. Faktycznie – intuicja podpowiada, że bardziej pasują do wnętrz z loftowym czy wręcz indystrialnym zacięciem, ale przez swój neutralny kolor doskonale uzupełniają wnętrze.

   

  Neon_70

  Projekt wnętrz mieszkania

  Tworzenie tego projektu wnętrz mieszkania w Olsztynie to była czysta przyjemność! Przekonaliśmy inwestorów do pozostawienia ściany z pięknej, czerwonej cegły, która idealnie wpasowała się w klimat mieszkania. Marzenie naszych klientów – czyli neon – doskonale dopełnił ścianę tworząc niepodrabialny klimat tego mieszkania. Wykonania neonu według naszego projektu podjęła się krakowska pracownia Neonlove. Nawiązanie znajdziemy też w pokoju dziecięcym, który zdobi mini-neon w kształcie chmurki!

  Uratowaliśmy również wysoki sufit, który pierwotnie został obniżony aż o 60cm! Wycyklinowana podłoga i drewniane drzwi grają z ciepłym charakterem wnętrza. Wysoka zabudowa z ruchomą drabinką to kolejny, oryginalny akcent, którym podkreśliliśmy wyjątkowość tej realizacji.

  Bricks_52

  Projekt wnętrz mieszkania

  Mieszkanie w Tomaszkowie koło Olsztyna położone jest w cudownej lokalizacji. Bardzo blisko linii brzegowej, z niewielkim ogródkiem, dużym tarasem. Całości dopełnia piękny widok na jezioro i las.

  Zostaliśmy poproszeni o zaprojektowanie wnętrz tego wspaniałego miejsca. Zdecydowaliśmy się na połączenie stylu nowoczesnego z loftowymi akcentami.  W salonie ściana z cegły rozbiórkowej, która była wymogiem klienta nadaje ton przestrzeni.

  Elementy stalowe malowane proszkowo łączą się z naturalnym drewnem na podłodze. Również drewniany stół na wymiar z elementami stalowymi łączy naturalne materiały z loftowym zacięciem.

  Pearl_360

  Projekt wnętrz pensjonatu

  Pensjonat w Iławie położony tuż nad jeziorem aż prosił się o aranżację w duchu Coastal. Dodatkowym wymogiem inwestorów była konieczność dostosowania wnętrz do wymagań kobiet w ciąży, co stanowiło główną oś założeń.

  Każdy z dostępnych siedmiu pokojów urządziliśmy w korespondującym klimacie, lecz z użyciem innych palet barw. Klimat nadmorskiej willi Wschodniego Wybrzeża przemyciliśmy też w postaci dodatków, którymi ubraliśmy te wyjątkowe wnętrza.

  Snow_180

  Projekt wnętrz domu

  Dom o łącznej powierzchni 180m2 zaprojektowany został w nieco eklektycznej stylistyce, która łączy ze sobą elementy nowoczesności, boho, modernizmu i PRL.

  Na tą niespotykaną mieszankę w naszym portfolio składają się elementy naturalnego drewna w postaci mebli wolnostojących, elementy zabudowy na wymiar wykończonych naturalnym fornirem dębowym (w tym belki pod sufitem), naturalny kamień i jego wierna imitacja w całości realizacji (blaty w kuchni, łazienkach z kamienia naturalnego) oraz dużo naturalnej roślinności i jej motywów np. na tapetach czy płytkach ceramicznych.

  Ważnym punktem tego wnętrza są meble restaurowane przez właścicieli, którzy hobbystycznie zajmują się właśnie ich renowacją. Znajdziecie tu takie smaczki jak oryginalne regały Holešov zaprojektowane przez czeskiego projektanta Ludvíka Voláka czy odrestaurowane drewniane krzesło z czasów PRL w gabinecie inwestora – to model 200-190 proj. Rajmunda Teofila Hałasa.

  Silk_54

  Projekt wnętrz mieszkania

  Mieszkanie w Szczytnie projektowaliśmy na początku 2023 roku i jest to kolejny przykład miłośników minimalistycznej nowoczesności we wnętrzach. 

  Na niespełna 54 metrach kwadratowych powstały dwie w pełni wyposażone łazienki (w tym jedna z wejściem tylko z sypialni), wygodna sypialnia, salon z jadalnią i “prawie” zamknięta kuchnia z dużą ilością szafek. Mimo sporej ilości zabudowy meblowej przestrzeń nie jest przytłoczona, a jej ogólna kolorystyka, dobrane materiały i wyposażenie uspokajają i wyciszają po ciężkim dniu. 

  We wnętrzu wykorzystaliśmy  bardzo pożądane przez naszych klientów: 

  • ciepłe odcienie bieli 
  • drewno dębowe ułożone w jodełkę
  •  szarobeże, inaczej mówiąc kolor taupe 
  • motywy kamienia calacatta 
  • minimalistyczne formy lamp  
  • farby strukturalne kabric od Flugger 

  Dzięki temu powstała prosta, jasna i bardzo przytulna przestrzeń bez większych kontrastów, dzięki czemu przejścia między pomieszczeniami są bardzo płynne. Dodatkowo gra oświetleniem w postaci listew LED czy minimalistycznych kinkietów w przedpokoju i łazienkach uzupełniły zarówno nastrój, jak i kompozycję, a także uwydatniły wielowymiarowość materiałów. 

  Pines_124

  Projekt wnętrz domu

  Projekt wnętrz domu jednorodzinnego nieopodal Mrągowa realizowany był w 2022 roku i obejmował niespełna 124 metry kwadratowe powierzchni. W zakresie naszych prac znalazły się najważniejsze punkty przestrzeni dzienno-wypoczynkowej, czyli: 

  • obszerna jadalnia z salonem i kominkiem 
  • strefa relaksu z sauną, jacuzzi, ścianką solankową, natryskiem i łazienką 
  • duży aneks kuchenny. 

  Aranżacją objęte były również wybrane pokoje na piętrze, strefa komunikacyjna ze schodami i wiatrołapem, a także wszystkie łazienki. 

  Całość utrzymana jest w klimacie industrialnym połączonym z nowoczesnością, a wykorzystane barwy oraz materiały miały za zadanie nawiązywać do naturalnego otoczenia, w którym znajduje się dom. Nasze wybory w ślad za tym padły na: 

  • mikrocement w kolorze szarym, który zastosowaliśmy nie tylko na podłodze parteru, ale i częściowo na ścianach 
  • czarne i grafitowe elementy w postaci mebli, armatury czy stali malowanej proszkowo 
  • lite drewno dębowe – na uwagę zasługuje w szczególności masywny, duży stół w jadalni przeznaczony dla 14 osób 
  • płyta stolarska dobrze odwzorowująca kolorystykę dębu, w szczególności widoczna w łazienkach czy zabudowie kuchennej
  • surową biel z gamy czystych jako doskonałe tło dla wyeksponowania mebli i dekoracji 
  • imitacje kamienia w łazienkach na piętrze, które zostały zaprojektowane z wykorzystaniem tych samych materiałów.  

  Projekt w całości zrealizowaliśmy w formie on-line, a jego realizacja zaplanowana została na 2023 rok.

  Ferns_85

  Projekt wnętrz mieszkania

  Te 58-metrowe mieszkanie w Kieźlinach jest połączeniem odważnej wizji inwestora oraz naszych starań, aby oswoić dużą ilość czerni.

  Zastosowanie drewna i kamienia dodaje pomieszczeniom naturalnego uroku, ocieplając surową, kontrastową paletę barw. Biel, użyta jako bazowy kolor, nadaje przestrzeni jasność, natopmiast czerń stanowi doskonałe tło dla dodatków i akcentów.

  Szczególną uwagę poświęciliśmy kuchni, gdzie czerni użyliśmy z umiarem. To ciekawe odejście od tradycyjnych szaro-białych mebli kuchennych. 

  Start Typing

  Pytanie o projekt

  Jeśli masz pytania lub chcesz otrzymać szczegółową wycenę – wypełnij pola poniżej.

  Skontaktujemy się z Tobą i wszystko wyjaśnimy!

   Telefon / WhatsApp

   +48 570 630 760

   Facebook: Wnętrzowe Love

   Instagram: @wnetrzowelove

   Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach świadczenia usług, reklamy, statystyk i usprawnienia działania strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.